Kvalifiserende kurs (bli instruktør/brefører)

Ikke-kvalifiserende kurs (introkurs/grunnkurs/videregående kurs/kameratredningskurs etc.)

Laster Arrangementer

« Alle Arrangementer

  • Dette arrangement har allerede funnet sted.

NF Metodekurs skred

15 januar @ 09:00 - 18 januar @ 15:00
kr7500

Metodekurs skred 5. – 8. februar, Hemsedal: https://klatrekompaniet.no/nf-metodekurs-skred/

Minner om Klatrekompaniet’s rabatterte priser på instruktørkursene som finansieres av Klatrekompaniets satsningsfond for unge kommende instruktører. Vi har også en mentorordning slik at du i praksis får god oppfølgning. Vi har også lønnet praksis for instruktører under utdanning.

Tilbud på kjøp av utstyr
Klatrekompaniet er forhandler av Petzl, Mammut, Black Diamond, Stereo Skis og Norrøna, og de som deltar på kurs eller føringsturer hos oss får tilbud om å kjøpe utstyr. Vi har et mål om å ha markedets beste priser, og vi har bla lavere priser enn Fjellsport. Våre priser er ca 30 % under butikkpriser. Hvis du ønsker å kjøpe inn utstyr til kurset så vil fordelene ved rabattene ofte spare inn hele kursprisen.

Eksempel på relevant utstyrsinnkjøp:
Som forhandler av Mammut kan vi tilby den beste og mest relevante skredpakka for deg:
• Skredsøker: Mammut Barryvox®2. Pris Fjellsport.no: 4799 kr
• Spade: Mammut Alugator Ride Pris Fjellsport.no: 899 kr
• Søkestang: Mammut Probe 280 speed Lock Pris Fjellsport.no: 1449 kr

Totalpris for denne skredpakka hos Fjellsport er 7149 kr. Vi selger denne pakka for 4450 kr.

Detaljer

Sted

Arrangør

For at et kurs eller seminar skal være NF-kvalifiserende må det arrangeres av en NF-godkjent arrangør på nivå 2 i den aktuelle disiplinen. Praksis må være hos en arrangør godkjent på nivå 1 eller 2 i den aktuelle disiplinen. Du finner en komplett oversikt over arrangører som har oppnådd NF-godkjenning på nivå 1 eller 2 HER.

NFs breførerkurs/metodekurs/instruktørkurs har opptakskrav, og krever at du er forhåndsgodkjent gjennom Brattkompetanse for å kunne starte kvalifiseringen.
Forhåndsgodkjenningen gis av NF gjennom Brattkompetanse, mens godkjenning til opptak til NF- veilederkurs og seminarer gis av NF-arrangør.

For å få NF-forhåndsgodkjenning kreves gjennomført NF-grunnkurs og NF-videregående kurs eller tilsvarende erfaring i tillegg til en utfyllende NF-loggbok som dokumenterer egenerfaring. All dokumentasjon må lastes opp via søknaden din på Brattkompetanse.

For oversikt over tilbydere av NF-Grunnkurs og NF-Videregående kurs se HER.